Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Üniversitemizin Projelerine İSTKA’dan Destek
Haber Arşivi
Üniversitemizin Projelerine İSTKA’dan Destek

2015 yılı İstanbul Kalkınma Ajansı Mali Destek Programları proje çağrılarında Üniversitemizin 5 projesi desteklenmeye layık görüldü. Projelerden üçünde üniversitemiz proje sahibiyken ikisinde proje ortağı olarak yer alacak.

İstanbul Kadın İstihdam ve Girişimcilik Merkezi Projesi

Proje ortakları: İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Esenler Belediyesi, Üsküdar Belediyesi, Sosyal Politikalar Derneği, İstanbul Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneği (PERDER), Ruh Sağlığı Derneği

Proje İştirakçileri: Türk Hava Yolları, TURKCELL, LC Waikiki, FLO, İŞKUR

Proje kapsamında İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakalarında proje ortağı belediyelerle birlikte Kadın İstihdam ve Girişimcilik Merkezleri kurulacak. Bu merkezlerde 500’er kadın eğitimlerden geçirilecek ve proje iştirakçisi olan firmalarda istihdam edilmeleri sağlanacak. Proje süresince İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü kadınlara psikolojik destek ve aile desteği vermenin yanı sıra kadınlarımızın aile durumlarını tespit edip yardım kapsamına giren kadınlarımıza sosyal yardımlar sağlayacak. İŞKUR ilgili mevzuat çerçevesinde eğitimleri süresince kadınlarımıza cep harçlığı verecek. Sosyal Politikalar Derneği ise kadın istihdamının her aşamasını takip ederek ilgili bakanlıklara sunulmak üzere bir “Kadın İstihdam Raporu” hazırlayacak. Proje sonunda 500 kadının istihdam edilmesi hedefleniyor.

Biyomedikal Elektronik Cihaz Tasarım ve Araştırma Laboratuvarı (BETAM)

Proje ortakları: İstanbul Biyoteknoloji ve Mekatronik Kümelenmesi

Biyomedikal teknoloji alanında üniversitemize kazandırılacak bu çok özel laboratuvar sayesinde ileri teknoloji giyilebilir  ve yüksek katma değere sahip ürünler geliştirerek ülkemizin dışa bağımlılığının azaltılması hedefleniyor. Ayrıca üniversite, sivil toplum ve özel sektör işbirliği ile sektörün kapasitesinin geliştirilmesi ve İstanbul’un rekabet edebilirlik düzeyinin artması sağlanacak. Proje sayesinde üniversite öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız nitelikli bir uygulama alanına sahip olacaklar.

İstanbul Duygu Atlası Mobil Uygulaması

Proje ortakları: İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ruh Sağlığı Derneği

Projede bilhassa kültür ve turizm ile duygu ve mekân karmasını bir araya getirmeyi hedefleyen farklı ve yenilikçi bir sosyal medya platformu geliştirilmesi hedefleniyor. Geliştirilecek mobil ve web uygulaması ile insanlar ziyaret ettikleri yerlerde duygu izi bırakarak kendilerini nasıl hissettiklerini belirtebilecekler. Bu sayede bırakılan duygu izlerinin birikimi ve ortalaması ile mekânların ruhu ortaya çıkmış olacak. Uygulama ile aynı zamanda kişiler kendi duygu geçmişlerini, duygudaşlarını, aradıkları duyguların hangi mekânlarda olduğunu arayıp bulma ve o yerleri ziyaret etme imkânı bulacak. 

Üniversitemizin proje ortağı olarak yer alacağı projeler ise şöyle: Bağımsız Gelecek ve Fark Et Fark Ettir - Yaşam Becerileri Eğitim Programı (YEP) Bu projelerde toplumu her türlü madde bağımlılığına karşı bilinçlendirmek ve madde bağımlılığı ile kapsamlı bir mücadele gerçekleştirmek hedefleniyor.

 
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi